Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Meloni për vizitë në Serbi, do të pritet nga Vuçiqi

NULL NULL
03.12.2023 12:19
Meloni Vuçiq

Kryeministrja italiane, Giorgia Meloni po qëndron për vizitë në Serbi ku do të pritet në një takim nga presidenti serb, Aleksandar Vuçiq.

Siç bën të ditur, zyra për media e Vuçiqit pas pritjes së saj në orën 13:00, pason takimi mes dy liderëve, transmeton Klankosova.tv.

Më pas është planifikuar një deklarim për media i Vuçiqit dhe Melonit.

Kjo është vizita e parë e Melonit në Serbi që prej zgjedhjes së saj si kryeministre e Italisë.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.