Melihate Tërmkolli nuk kandidon për deputete

Melihate Tërmkolli nuk kandidon për deputete

NULL NULL
3 ditë më parë

Melihate Tërmkolli nuk do të kandidojë për deputete në zgjedhjet e 14 shkurtit në listën e Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Ajo thotë se një vendim të tillë e ka përkundër vullnetit, dijes dhe potencialit politik e kombëtar me bazament Rugovian, njofton Klan Kosova.

”Qytetarë e anëtarë të nderuar të LDK-së!

Përkundër vullnetit, dijes dhe potencialit politik e kombëtar me bazament Rugovian dhe me koncepte të qarta për të ardhmen e vendit dhe të LDK-së, nuk mund të kandidohem për deputete në zgjedhjet nacionale 2021”.

klankosova.tv