15:52, 15 Mars 2019

 

Në ndërtesat në Melburn të Australisë, janë vendosur drita me ngjyrë të kuqe, të bardhë dhe kaltër – ngjyrat e flamurit të Zelandës së Re.

Krejt kjo është bërë në shenjë solidarizimi me Zelandën e Re  për sulmin e sotëm terrorist në dy xhami të këtij vendi ku u vranë 49 persona, njofton Klan Kosova.

Konkurs Pune

Lexo më shumë