Mehaj: Për 2 vjet u graduan 1,885 ushtarakë, 169 për qind më shume se në vitin 2020 - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mehaj: Për 2 vjet u graduan 1,885 ushtarakë, 169 për qind më shume se në vitin 2020

NULL NULL
15.02.2023 18:17

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka bërë të ditur se në dy vitet e fundit janë gaduar 1 mijë e 885 ushtarakë.

I pari i Mbrojtjes tha se ushtarakët e FSK-së në vazhdimësi ndjekin shkollimet dhe trajnimet brena e jashtë vendit, në përputhje me standardet e NATO-s për zhvillimin e karrierës.

“Gjatë këtyre dy viteve janë graduar 1885 ushtarakë që shprehur në përqindje është 169% më shumë se në vitin 2020”, është shprehur Mehaj, transmeton Klankosova.tv.

Tutje, ai tha se ushtria e Kosovës është garantuese e integritetit territorial dhe e sovranitetit shtetëror.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.