22:20, 16 Nëntor 2019

Duka dhe Dukesha e Sussex dhe djali i tyre, Archie Harrison Mountbatten-Windsor, do të kalojnë krishtlindjet e tyre të para si një familje me nënën e dukeshës, Doria Ragland.

Anëtarët e familjes mbretërore tradicionalisht kanë kaluar periudhën festive me Mbretëreshën në Sandringham, ku ata marrin pjesë në festën e mëngjesit në kishën St Mary Magdalene, njofton Klan Kosova.

Pasi morën pjesë në shërbimin në Sandringham së bashku për dy vitet e kaluara, këtë vit Meghan dhe Princi Harry nuk do të bashkohen me familjen mbretërore për rastin festiv.

“Duka dhe Dukesha e Sussex shpresojnë të zgjasin kohën e familjes deri në fund të këtij muaji”, tha një zëdhënës për Sussexes.

Konkurs Pune

Lexo më shumë