Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mediat palestineze raportojnë për disa të vrarë në një kamp refugjatësh

NULL NULL
21.11.2023 07:51

Orëve të fundit mediat palestineze kanë raportuar se disa persona janë vrarë nga sulmet izraelite në kampin e refugjatëve Nuseirat që ndodhet në qendër të Gazës.

Agjencia e lajmeve Wafa ka thënë që 17 persona janë vrarë, ndërkaq ajo e Palestinian Information Center e ka dhënë numrin 15, teksa ka thënë që ka shumë të tjerë që ndodhen nën rrënoja.

Autoritetet izraelite ende nuk kanë dhënë ndonjë koment, teksa BBC-ja shkruan që nuk ka mundur akoma ta verifikojë një gjë të tillë.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.