Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Më shumë se 40 rrjete ruse të spiunazhit u zbuluan në Ukrainë

NULL NULL
25.02.2024 19:12
Foto ilustruese e një anije ruse të spiunazhit

Autoritetet ukrainase zbuluan 47 rrjete ruse të spiunazhit që vepronin brenda vendit vitin e kaluar.

Vasyl Maliuk, kreu i Shërbimit të Sigurisë të Ukrainës (SBU), e bëri të ditur këtë gjatë një konference televizive në Kiev, shkruan Sky News, transmeton Klankosova.tv.

Ai shtoi se më shumë se dy mijë të dyshuar ishin arrestuar që nga fillimi i luftës.

“SBU është, ishte dhe do të jetë një bisturi në duart e popullit ukrainas, i cili do të zhdukë këto fenomene të turpshme, të cilat unë i kam renditur, si tumoret kancerogjene”, u shpreh ai.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.