Më shumë se 200 fëmijë ukrainas janë vrarë gjatë luftës nga Rusia - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Më shumë se 200 fëmijë ukrainas janë vrarë gjatë luftës nga Rusia

NULL NULL
22.02.2023 17:04

Nga zyra e prokurorit të përgjithshëm në Ukrainë, kanë thënë se që nga fillimi i luftës në këtë vend, janë vrarë 202 fëmijë nga agresioni rus.

Të paktën 361 fëmijë të tjerë janë plagosur, me shumicën e viktimave të regjistruara në rajonin e Donetskut, shkruan Skynews, përcjell Klankosova.tv

Bombardimet kanë dëmtuar më shumë se 1000 institucione arsimore, duke shkatërruar tërësisht 95 prej tyre.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.