Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Me pranverën vijnë edhe rrënimet e objekteve pa leje në Prishtinë (VIDEO)

NULL NULL
nga Mërgime Taraku 11.03.2023 22:04
ndertime pa leje prishtine

Rreth 10 objekte e disa shkallë e anekse do të rrënohen duke filluar me fillimin e pranverës.

Për ketë, Drejtoria e Inspektoratit ka ndarë 100 mijë euro, raporton Ju Flet Prishtina.

Një objekt i thjeshtë me jo shumë kate, kushton 10 mijë euro për t’u rrënuar. Rrënimi i disa prej tyre është bërë edhe vitin e kaluar, e që ky projekt pritet të vazhdojë edhe tash.

Largimin e ndërtimeve pa leje po e mirëpresin edhe vet qytetarët, pasi sipas tyre, ato po e ngufatin kryeqytetin. /Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.