Më 27 maj vendoset për Drenicën - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Më 27 maj vendoset për Drenicën

NULL NULL
12/05/2015
Në seancën e sotme të “Grupit Drenica”, kryetari i trupit gjykues Darius Sielicki ka njoftuar se aktgjykimi për këtë rast pritet të shpallet më 27 maj.

Pos njoftimi për shpallje të aktgjykimit, fjalën përfundimtare në seancën e së martës e paraqiti Arianit Koci, avokati i Sami Lushtakut.

“I pandehuri Sami Lushtaku ngarkohet me veprën penale krime lufte kundër popullatës civile kinse në cilësinë e tij si pjesëtar i UÇK-së dhe si person që kinse ushtronte kontroll në qendrën e ndalimit në Likovc”, tha ai.

Pos Lushtakut e Sylejman Selimit në këtë proces po akuzohen edhe Sabit Geci, Sahit Jashari, Ismet Haxha, Avni Zabeli si dhe Jahir Demaku.