Më 23 mars 2023 mbahet ankandi i tretë i Letrave me Vlerë për vitin 2023 - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Më 23 mars 2023 mbahet ankandi i tretë i Letrave me Vlerë për vitin 2023

NULL NULL
16.03.2023 09:04
parate euro

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve njofton se më 23 mars 2023 do të mbahet ankandi i tretë për vitin 2023, ku do të emetohen Obligacione me maturitet shtatëvjeçar në shumën prej 15 milionë euro.

Nga kjo ministri bëhet e ditur se investimi në Obligacione është investim i sigurt, i garantuar me Ligjin për Borxhin Shtetëror dhe Garancitë Shtetërore, ku interesi i përcaktuar nga tregu garantohet për të gjithë kohëzgjatjen (7 vjet) dhe është tërësisht i liruar nga tatimi.

Qytetarët luten që për detaje rreth pjesëmarrjes në ankande për blerjen e letrave me vlerë, të kontaktojnë ndonjërën nga Bankat Komerciale që operojnë në Republikën e Kosovës.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.
*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.