7:27, 19 Janar 2020

Atleti i njohur i Arteve Marciale të Përziera, Conor McGregor, është rikthyer fuqishëm në kafaz pas një pauze që zgjati gati një vit e gjysmë.

Gladiatori irlandez pas disa sfidave, iu kthye sërish tetëkëndëshit kështu duke e mposhtur kundërshtarin e tij Donald Cerrone [i njohur si Kauboji], brenda një kohe prej vetëm 40 sekondash.

Spektakli është zhvilluar në Las Vegas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në orët e hershme të mëngjesit, njofton Klan Kosova.

Kujtojmë se dyluftimi i tij i fundit që u zhvillua më 7 tetor të vitit 2018, kundër kundërshtarit rus Khabib Nurmagomedov, rezultoi me humbjen e irlandezit dhe më pas me një përleshje masive në tetëkëndësh mes dy grupeve që ndodheshin aty për t’i mbështetur gladiatorët e tyre.

Pas përleshjes me Nurmagomedov , McGregor është dashur të ballafaqohet me Gjykatën Amerikane për shkak se i njëjti është akuzuar për sulm dhe për shkatërrimin e telefonit të një tifozi.

Kështu ai u ndëshkua edhe nga UFC – gjë që rezultoi me mosparaqitjen e tij në tetëkëndësh për një kohë të gjatë.

Mirëpo tani famëkeqi irlandez i është kthyer fuqishëm sportit që di ta bëjë më së miri, kështu duke mposhtur amerikanin Corrone dhe duke dhuruar një spektakël të shkurtër, por mbresëlënës.

klankosova.tv

Konkurs Pune

Lexo më shumë