Mbyllet shkolla në Britani, shkak frika nga koronavirusi

Mbyllet shkolla në Britani, shkak frika nga koronavirusi

NULL NULL
11 months më parë

Një shkollë në Chester të Britanisë së Madhe është mbyllur pasi stafi dhe nxënësit u kthyen nga një udhëtim skijimi në një rajon të goditur nga koronavirusi i Italisë.

Drejtori i shkollës “Cransley” në Northwich, Richard Pollock, tha se disa nxënës që kishin qenë në udhëtim në rajonin Alpine të Bormios kanë “shfaqur simptoma të ngjashme me gripin”.

Ndërkohë një pjesë e stafit dhe nxënësit e një shkolle në Huddersfield janë dërguar në shtëpi dhe i është thënë të shkojnë në izolim pasi gjithashtu u kthyen nga një udhëtim në veri të Italisë.

Grupi – 19 nxënës dhe katër anëtarë të stafit – u kthyen nga udhëtimi i tyre përmes aeroportit të Milanos të shtunën.