Mbroni sytë tuaj - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mbroni sytë tuaj

NULL NULL
17/06/2015

Shpesh ju vjen një gjendje në të cilën syri nuk prodhon lot të mjaftueshëm për të mbajtur sipërfaqet e syve me lagështi.

E ngase kjo sjell rrezik tek sytë këtu do të keni disa trajtime më të mira për kurimin e syve tuaj:

Sytë tuaj të thatë janë të lidhura me përdorimin e lenteve, simptomat mund të lirohen përkohësisht nëse përdorni lente, ato mund të i gjeni në farmaci.

Lotët artificial mund të qetësojnë simptomat e syve të thatë, pikat e syve nuk janë të efektshme të përdoren.

Ndryshimet në ushqimin tuaj mund të kenë efekt, një ndryshim diete  nuk ju kushton është e dobishme për sytë tuaj të thatë.

Në qoftë se provoni këto alternative të mësipërme për të shëruar sytë tuaj dhe nuk ka ndonjë efekt ju këshillojmë të konsultoheni me mjekun tuaj ai do të ju udhëzoi më mirë pëe shëndetin tuaj, transmeton Klan Kosova.