Promovimi i mjedisit përmes filmit - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Promovimi i mjedisit përmes filmit

NULL NULL
17/05/2015
Nga nesër e deri më 23 maj në Tiranë hapet edicioni i tretë i Festivalit të Filmit Mjedisor.

Festivali i Filmit Mjedisor edhe këtë vit vijon të ketë një shtrirje gjeogra­ke që kapërcen kufi­jtë e metropolit shqiptar. Aktivitetet dhe projeksionet e ­filmave në Shkodër, Pukë, Vlorë, Përmet, Korçë dhe Elbasan, do të përcjellin mesazhin mjedisor duke rritur ndërgjegjësimin e shoqërisë ndaj natyrës.

Cermonia e hapjes do të mbahet nëKinema Millennium, ku të pranishëm do të jenë zëvendësministrja e Mjedisit, Olijana Ifti dhe i ngarkuari me punë në delegacionin e Bashkimit Europian në Tiranë, Clive Rumbold.