Mbreti Charles, Princat William dhe Harry hyjnë në Westminster Hall - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mbreti Charles, Princat William dhe Harry hyjnë në Westminster Hall

NULL NULL
19/09/2022

Sot bëhet varrimi i  Mbretëreshës Elizabeth II, e cila vdiq më 8 shtator.

Rreth 500 udhëheqës dhe personalitete nga Britania e Madhe dhe e gjithë bota kanë arritur në Westminster Abbey, shkruan BBC, transmeton Klankosova.tv.

Ndërkaq, tani Mbreti Charles III, Princi William dhe Princi Harry kanë hyrë në Westminster Hall përpara procesionit që pritet të fillojë shumë shpejtë.