Mbreti Charles III falënderoi këngëtarët që performuan në koncertin e kurorëzimit - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mbreti Charles III falënderoi këngëtarët që performuan në koncertin e kurorëzimit

NULL NULL
08.05.2023 16:07

Mbreti Charles III falënderoi këngëtarët që performuan në një koncert kurorëzimi për nder të tij në Kështjellën Windsor për një “trajtim të shkëlqyeshëm” ndërsa një fundjavë e gjatë me festime po mbyllej të hënën.

Mes shkëlqimit dhe madhështisë, Charles dhe gruaja e tij Camilla u kurorëzuan në Westminster Abbey të Londrës të shtunën në ngjarjen më të madhe ceremoniale në Britani në 70 vjet, shkruan Reuters, transmeton Klankosova.tv.

Festimet të dielën kulmuan me “Koncertin e Kurorëzimit” me këngëtarë, duke përfshirë Lionel Richie dhe Katy Perry, ndërsa anëtarët e familjes mbretërore iu bashkuan një auditori prej 20,000 personash në Windsor, pallati i mbretit në perëndim të Londrës.

Në një skeç komedi surprizë pas koncertit, Charles dhe Camilla ndërprenë Richie dhe Perry teksa po tregonin përvojën e tyre të fundjavës në shfaqjen televizive American Idol, në të cilën këngëtarët janë gjyqtarë.