Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

“Mbretërit” rimarrin vendin e parë në tabelë

NULL NULL
02.12.2023 20:48

Real Madridi ka shënuar fitore ndaj Granadas me rezultat 2-0, në kuadër të xhiros së 14-të në La Liga.

Golin e parë në ndeshje e ka shënuar Brahim Diaz, në minutën e 26’, pas një asistimi të bukur nga Toni Kroos. Me këtë rezultat u mbyll pjesa e parë.,

Në pjesën e dytë, Rodrygo e dyfishoi epërsinë e Los Blancos, me një gol në minutën e 57’.

Real Madridi pas fitores kalon në vendin e parë me 38 pikë të grumbullura, me pikë të barabarta me Gironan që pozicionohet në vendin e dytë,

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.