Mbretëresha jep aprovimin zyrtar për martesën e Princit Harry me Meghan Markle - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mbretëresha jep aprovimin zyrtar për martesën e Princit Harry me Meghan Markle

NULL NULL
15/03/2018

Mbretëresha ka dhënë miratimin zyrtarë për martesën e Princit Harry me Meghan Markle.

Përmes një letre drejtuar Keshillit , Lartmadhëria e Saj ka shprehur miratimin për dasmën në ardhje, në mes të nipit të saj dhe të fejuarës së tij.

Një letër e ngjashme ishte nënshkruar nga Mbretëresha Elizabeth në vitin 2011 para martesës se Princit William dhe Kate Middleton.

Po që se Princi Harry do të ishte martuar pa aprovimin e Mbretëreshës ai dhe pasardhësit e tij nuk do të kishin të drejtë në trashëgiminë e fronit mbretëror.

Aktualisht Princi Harry është i pesti në linjën e trashëgimtarëve pas Princeshës Charlotte.

In a letter to the Privy Council, the monarch expressed her approval of the upcoming wedding between her 'most dearly beloved grandson' and his fiancee, 36