"Mbretëresha e blogjeve të mamave" ka vdekur në moshën 47-vjeçare - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

“Mbretëresha e blogjeve të mamave” ka vdekur në moshën 47-vjeçare

NULL NULL
11.05.2023 09:01

Heather Armstrong, e cila gjeti sukses në vitet 2000 duke dokumentuar ulje-ngritjet e mëmësisë në faqen e saj të blogut “Dooce”, ka vdekur në moshën 47-vjeçare.

I dashuri i saj Pete Ashdown tha për Associated Press se e kishte gjetur Armstrong të martën mbrëma në shtëpinë e tyre në Jutah.

“Mbretëresha e blogjeve të mamave”, shkruante shpesh për fëmijët e saj, marrëdhëniet dhe betejat personale.

Në kulmin e popullaritetit të tij, Dooce priste më shumë se tetë milionë vizitorë në muaj, sipas Vox, transmeton Klankosova.tv.

Kjo ishte në vitin 2009 – në të njëjtin vit Armstrong u emërua në listën vjetore të Forbes të 30 grave më me ndikim në media.

Armstrong themeloi Dooce në fillim të viteve 2000 si një vend për të folur rreth punës, seksit dhe largimit nga kisha Mormone, raporton BBC, transmeton Klankosova.tv.

Emri i faqes erdhi nga një shaka e brendshme që tregonte se si ajo nuk ishte në gjendje të shprehte shpejt fjalën “djalë” në bisedat në internet, sipas raporteve nga Associated Press dhe New York Times.

Në vitin 2002, Armstrong u pushua nga puna e saj si ueb dizajnere në Los Anxhelos.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.