Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mblidhet bordi i Real Madridit, pas akuzave për korrupsion ndaj Barcelonës

NULL NULL
11.03.2023 12:23
Real Madrid, La Liga, Barcelona

Real Madridi ka njoftuar se do të mbajë një mbledhje urgjente të bordit, në lidhje me akuzat për korrupsion ndaj Barcelonës.

Në një deklaratë të lëshuar nga klubi madrilen thuhet se kjo mbledhje është thirrur duke pasur parasysh seriozitetin e akuzave, transmeton Klankosova.tv.

“Duke pasur parasysh seriozitetin e akuzave të bëra nga Prokuroria e Barcelonës kundër FC Barcelona dhe dy prej presidentëve të saj për dyshime të bazuara për korrupsion dhe marrëdhëniet e tyre me këdo që ishte nënkryetar i Komitetit Teknik të Gjyqtarëve, José María Enríquez Negreira, presidenti ka thirrur mbledhje urgjentisht në Bordin e Drejtorëve nesër, të dielën, 12 mars 2023 në orën 12:00, për të vendosur mbi veprimet që Real Madrid i konsideron të përshtatshme në lidhje me këtë çështje”, thuhet në njoftim.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.