Mbi një mijë raste aktive me COVID-19 në vend

Mbi një mijë raste aktive me COVID-19 në vend

NULL NULL
1 week më parë

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë edhe një mijë e 95 raste janë aktive me koronavirus në vend.

Gjatë 24 orëve të kaluara Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka raportuar 14 raste të reja, dy viktima dhe 74 pacientë të shëruar, njofton Klankosova.tv.

Po ashtu gjatë 24 orëve të kaluara janë dhënë nëntë mijë e 795 vaksina kundër virusit korona.