Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mbi 28 mijë palestinezë të vrarë në Gaza

NULL NULL
13.02.2024 10:27

Ministria e Shëndetësisë e drejtuar nga Hamasi pretendon se 28,473 palestinezë janë vrarë nga sulmet izraelite në Gaza që nga 7 tetori.

Shifrat e raportuara nga ministria nuk bëjnë dallim mes luftëtarëve dhe civilëve.

68,146 të tjerë janë lënduar, thuhet tuje në njoftim, shkruan Skyneës, transmeton Klankosova.tv.

Izraeli kundërshton të gjitha shifrat, duke pretenduar se Hamasi po i fryn ato për të krijuar iluzionin e një krize humanitare.

Hamasi e mohon këtë dhe e akuzon Izraelin se po synon qëllimisht civilët.

 

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.