Mbi 1700 të vdekur, gjersa Turqia përballet me tërmetin e dytë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mbi 1700 të vdekur, gjersa Turqia përballet me tërmetin e dytë

NULL NULL
06.02.2023 14:51

Të paktën 1700 njerëz besohet të kenë vdekur pas tërmetit që goditi Turqinë dhe Sirinë.

Numri i konfirmuar i vdekjeve nga tërmeti i mëngjesit të sotëm në Turqi është rritur në 1014, tha kreu i Autoritetit të Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave të vendit.

Numri i të vdekurve në Siri tani është 783, sipas agjencisë së lajmeve AFP, e cila ka kombinuar shifrat nga autoritetet në zonat e kontrolluara nga qeveria me ato të grupit të shpëtimit Helmetat e Bardha në zonat e kontrolluara nga rebelët.

Shifrat e sjellin totalin e kombinuar në të paktën 1797.