Mbi 1400 viktima nga tërmeti në Turqi dhe Siri, vazhdojnë kërkimet për të mbijetuar - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mbi 1400 viktima nga tërmeti në Turqi dhe Siri, vazhdojnë kërkimet për të mbijetuar

NULL NULL
06.02.2023 13:04
Tërmeti Turqi

Mbi 1400 persona raportohet të kenë vdekur si pasojë e tërmetit të fuqishëm që goditi Turqinë dhe Sirinë.

Në orët e para të së hënës, një tërmet i fortë me shkallë 7.8 ballë i ka goditur dyja vendet.

Reuters raporton se në shtetin turk kanë vdekur mbi 900 persona derisa 550 të tjerë në Siri.

Derisa tërmet është ndjerë edhe në Liban dhe Qipro, përcjell Klankosova.tv.

Po vazhdojnë kërkimet për të mbijetuar të cilët kanë mbetur nën rrënoja/ Klankosova.tv