Mbi 10 tanke u shkatërruan nga shpërthimi në Krime - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mbi 10 tanke u shkatërruan nga shpërthimi në Krime

NULL NULL
29.04.2023 16:08
RusiaRusia

Një zyrtar i inteligjencës ushtarake ukrainase ka thënë se më shumë se 10 tanke me produkte nafte me kapacitet prej rreth 40,000 tonë u shkatërruan në një shpërthim në portin e pushtuar nga Rusia, Sevastopol.

Zyrtari Andriy Yusov, nuk pretendoi se Ukraina ishte përgjegjëse për shpërthimin në komentet e raportuara nga RBC Ukraine. Megjithatë, ai e përshkroi shpërthimin si “ndëshkim të Zotit” për një sulm rus në një qytet ukrainas të premten, përcjell Klankosova.tv

Më herët, guvernatori i vendosur nga Moska në Sevastopol tha se zjarri ishte shuar plotësisht dhe se askush nuk ishte lënduar.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.