Mbi 1 mijë të vdekur nga vapa në Indi - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mbi 1 mijë të vdekur nga vapa në Indi

NULL NULL
27/05/2015

Mbi 1 mijë e 100 persona kanë vdekur deri më tani nga vala e të nxehtit që ka përfshirë Indinë, me temperatura gati 50 gradë Celsius.

Shumica e vdekjeve kanë ndodhur në shtetet jugore Telangana dhe Andhra Pradesh.