Mbeturinat e Kosovës dhe Maqedonisë ndotin liqenin e Fierzës - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mbeturinat e Kosovës dhe Maqedonisë ndotin liqenin e Fierzës

NULL NULL
13/04/2018

Rritja e nivelit të ujërave në liqenin e Fierzës ka risjellë ndotjen e basenit më të madh ujor në vend, ku tonelata mbeturinash janë depozituar në sipërfaqen e liqenit.

Është e njëjta ndotje masive si në periudha të mëparshme, e shkaktuar nga mbeturinat që transportohen nga rrjedha e lumenjve nga Kosova e Maqedonia. Fierza është në kuotën maksimale të saj, shkruan Top Channel.