Mbappe i thotë Pochettinos se nuk do të rinovojë kontratën me PSG-në

Mbappe i thotë Pochettinos se nuk do të rinovojë kontratën me PSG-në

NULL NULL
2 months më parë

Kylian Mbappe ka informuar trajnerin e Paris Saint-Germain, Mauricio Pochettino se ai nuk ka në plan të rinovojë kontratën e tij aktuale e cila skadon verën e ardhshme.

Pas kthimit të sulmuesit francez nga pushimet e tij, ai iu nënshtrua ekzaminimeve të tij mjekësore para takimit me argjentinasin, ku ai e bëri të ditur se qëndrimi i tij për të ardhmen e tij nuk ka ndryshuar.

Mbappe, megjithatë, e bëri të qartë se ai nuk do të detyrojë një largim për shkak të respektit të tij për klubin, por nuk ka plane për të qëndruar përtej verës së 2022, shkruan marca, transmeton Klankosova.tv.

Pochettino është i njohur për mbajtjen e marrëdhënieve të shkëlqyera me të gjithë lojtarët e tij, siç u pa veçanërisht në Tottenham, me Dele Alli, Christian Eriksen dhe Harry Kane.

Mbappe është kthyer në stërvitje dhe përkundër faktit që pronarët e Katarit i kanë dhënë gjithçka nga pikëpamja financiare, qëllimi i tij është që të bashkohet me një central elektrik evropian për të garuar për Ligën e Kampionëve.

Real Madrid është ende duke pritur për atë moment ideal për të filluar negociatat me lojtarin, ashtu si bënë me David Alaba.

Florentino Perez mban një marrëdhënie të fortë me Nasser Al-Khelaifi dhe nuk dëshiron të prishë ato lidhje.

Presidenti i Real Madrid e di që situata aktualisht është në favor të tij, dhe do të zgjedhë kohën e duhur për të bërë lëvizjen e tij për yllin francez.