Maxhuni e Murati flasin për regjistrimin e Diasporës - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Maxhuni e Murati flasin për regjistrimin e Diasporës

NULL NULL
26/05/2015
Shpend Maxhuni, drejtori i përgjithshëm i Policisë është takuar me ministrin e diasporës Valon Muratin, të cilët kanë diskutuar rreth mobilizimit të dy institucioneve, koordinimit të aktiviteteve të përbashkëta si dhe ndihmës reciproke mes tyre.

Maxhuni dhe Murati kanë folur edhe për regjistrimin e diasporës dhe informimit sa më të mirë të bashkatdhetarëve rreth procedurave për pajisjen me dokumente personale, aktiviteteve kulturore e artistike që organizohen për nder të tyre.

Të dy krerët e të dy institucioneve diskutuan edhe  rreth sigurisë në komunikacionin rrugor, për ndërmarrjen e masave të nevojshme me qëllim të ngritjes së nivelit të sigurisë në trafik si dhe sensibilizimit të opinionit dhe bashkatdhetarëve të cilët kryesisht në numër me të madh frekuentojnë Kosovën gjatë sezonës verore.