Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Max Verstappen, shpallet kampion për herë të tretë rresht në Formula 1

NULL NULL
07.10.2023 20:17

Piloti i Red Bullit, Max Verstappen është shpallur kampion i botës në Formula 1 për vitin 2023.

Kjo ishte diçka e njohur për tifozët e F1 për muaj të tërë, duke pasur parasysh dominimin e Verstappenit deri më tani këtë sezon.

Verstappen fitoi titullin me gjashtë gara të Çmimit të Madh ende për t’u zhvilluar.

Tre herë kampioni i Formula 1 po mbledh atë që mund të jetë sezoni më dominues në historinë e Formula 1.

Verstappen ka fituar 13 nga 16 garat e Çmimit të Madh deri më tani këtë sezon dhe ka udhëhequr 712 nga 962 xhiro të mundshme të përfunduara. /Klankosova.tv.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

lajme të ngjashme