Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Maskë trupi kundër Celulitit

NULL NULL
30.05.2015 20:05

Xhenxhefili është një aleat mjaft i mirë në luftën kundër celulitit të vjetër, sepse stimulon mikro-qarkullimin e gjakut.

Përgatitja e maskës kundër celuluitit bëhet si në vijim:
2 lugë vaj bajamesh

4 lugë lëng limoni dhe

3 lugë xhenxhefili.

Aplikojini në zonat e ftohta dhe në gropat e vogla.

Duhet të përdoret në mënyrë të vazhdueshme të paktën për një muaj, dhe rezultati nuk do të vonojë të bëhet i dukshëm.

Xhenxhefili është bimë tropikale.

Rrënja e kësaj bime ka një erë të këndshme, kurse shija është e ëmbël pikante dhe shumë e freskët.
Xhenxhefili mund të përdoret si çaj,  vaj eterik, mëlmesë apo të hahet i freskët.

Dhe ajo qe është me e rëndësishmja, xhenxhefili nuk ka asnjë efekt anësor. / klankosova.tv

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.