20:00, 11 Gusht 2019

Maska e avokados dhe vajit të kokosit është shumë e mirë për shëndetin e flokut tuaj.

Kjo për shkak të vetive  depërtuese të vajit të kokosit, ku avokado mund të depërtojë plotësisht në boshtin tuaj të flokëve dhe t’i rregullojë ato nga brenda.

Maska do t’ju ndihmojë të ulni porozitetin e flokëve tuaj, dhe të zvogëloni shanset që flokët i keni të dëmtuara.

Për të përgatitur këtë maskë duhet të keni një avokado dhe dy lugë vaj të kokosit.

Pasi t’i keni produktet merrni një enë ku e vendosni avokadon dhe e përzieni me vaj, pas kësaj aplikojeni tek rrënjët e flokëve dhe tek majat.

Këtë e mbanipër gjysmë ore dhe më pas e pastroni me ujë, nëse e praktikoni maskën dy herë në javë do të keni efekte pozitive tek flokët tuaj.

Konkurs Pune

Lexo më shumë