Martinez një dem i tërbuar në Serie A - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Martinez një dem i tërbuar në Serie A

NULL NULL
nga Naim Selmani 04.05.2023 11:55

Një asistim dhe dy gola është kontributi që dha sulmuesin argjentinas Lautaro Martinez në fitoren e thellë të Inter-it 0:6 ndaj Veronës.

Forma e tij e lartë e ka futur atë në historinë e skuadrës italiane, përcjell klankosova.tv.

Ai bëhet vetëm futbollisti i tretë në 55 vjetët e fundit që shënon më shumë se 15 gola për tri sezone rresht ne Serie A.

Christiani Vieri e ka bërë këtë nga viti 2000 deri më 2003.

Kurse rekordin e mban Mauro Icardi me 4 nga viti 2014 deri më 2018-ën.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS