Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Marcelo: Titulli është në dorën tonë

NULL NULL
27.02.2017 08:32

Marcelo beson se Real Madrid do të dekorohet me titullin kampion të La Liga në fund të sezonit, edhe pse kampioni në fuqi Barcelona janë duke bërë presion mbi ta.

Madrilenët përmbysën deficitin prej dy golave ndaj Villarreal, për ta rikthyer rezultatin në 3:2 si mysafirë.

Golat nga Gareth Bale, Cristiano Ronaldo dhe Alvaro Morata i siguruan Realit rikthimit në krye të tabelës para Barcelonës që mposhti 2:1 Atletico Madrid herët këtë javë.

“Barcelona bëri atë që duhej në një vend ku vështirë fitohet”, ka thënë Marcelo.

“Por është në dorën tonë dhe nëse fitojmë të gjitha ndeshjet, do të jemi kampion”, ka shtuar ai./Klan Kosova/

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.