Maqedoni e Veriut: Shtatë të vdekur dhe 342 raste të reja me COVID-19 - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Maqedoni e Veriut: Shtatë të vdekur dhe 342 raste të reja me COVID-19

NULL NULL
03/12/2021

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit shtatë persona kanë vdekur si pasojë e COVID-19 dhe janë regjistruar 342 raste të reja.

Gjithashtu, gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 348 pacientë, transmeton Klankosova.tv.

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni të Veriut janë regjistruar 216 mijë e 670 raste pozitive me virusin korona, janë shëruar 201 mijë e 17 pacientë, kanë vdekur 7 mijë e 616 njerëz dhe vazhdojnë të mbesin edhe 8 mijë e 37 raste aktive.