Maqedoni e Veriut, dy raste të reja me Covid-19 në Veles - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Maqedoni e Veriut, dy raste të reja me Covid-19 në Veles

NULL NULL
19/04/2020

Në 24 orët e fundit në territorin e Velesit janë regjistruar tre raste të reja me Covid-19 me çka numri i të infektuarve është rritur në 58.

Nga Instituti i Shëndetit Publik në këtë komunë informojnë se bëhet fjalë për dy persona lidhur me klasterin tani më aktual anëtarë të familjes së personit të punësuar në veprimtarinë tregtare dhe një person i punësuar në Qendrën për Shëndet Publik – Veles.

“Me këtë, numri i përgjithshëm i pacientëve të diagnostikuar me Kovid-19 në Veles arrin 58 persona, nga të cilët katër janë shëruar, tre e kanë humbur jetën dhe 51 janë aktivë”, theksojnë nga Qendra për shëndet publik – Veles, njofton Alsat-M përcjell Klan Kosova.