Mantelbardhët bëhen me sektor për siguri dhe shëndet në punë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mantelbardhët bëhen me sektor për siguri dhe shëndet në punë

NULL NULL
02/10/2015

Shërbimi i Sektorit Klinik Universitar të Kosovës ka formuar Sektorin për  Siguri dhe shëndetin në punë, me qëllim që të zbatojë të gjitha rekomandimet ligjore , të cilat  rregullojnë lëmin e sigurisë, shëndetin në punë dhe mjedisin e punës për të punësuarit e vet.

Përmes një kumtese për media, bëhet e ditur se punëtorët do të  pajisen me raport specialistik të SHSKUK-së si dhe të realizojnë kontrollet mjekësore, transmeton Klan Kosova.