“Manifesta” ringjall objektet e harruara, ikona të kryeqytetit (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

“Manifesta” ringjall objektet e harruara, ikona të kryeqytetit (VIDEO)

NULL NULL
nga Arbëresha Fazliu 02/07/2022

Bienalja Manifesta do të ringjallë dy objektet ikonë e të harruara të kryeqytetit.

Fjala është për tjegulloren dhe ish-objektin e bibliotekës ndërkomunale “Hivzi Sulejmani”.

Në një intervistë ekskluzive për “Ju flet Prishtina” drejtoresha e Manifestas, Hedwig Fijen, jep detajet për to e korridorin e gjelbër.