Manchester Untied vs Tottenam, formacionet - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Manchester Untied vs Tottenam, formacionet

NULL NULL
08/08/2015
Premier League do të fillojë sezonin 2015-16 me përballjen Manchester United vs Tottenham.

Përballja Manchester Untied vs Tottenam Hotspur hap sezonin e ri të Premier League.

Ndeshja luhet në Old Trafford, me fillim në 13:45 dhe do të jetë test i mirë për të dy skuadrat, sidomos për ‘Djajtë’ që kanë bërë një numër përforcimesh këtë afat kalimtar.

Spurs, nga ana tjetër, këtë afat nuk kanë qenë kushedi sa aktivë, por me gjasë janë nisur nga paraqitjet stabile sezonin e shkuar dhe kanë dashur që të përforcojnë atë që kanë pasur.

Formacionet zyrtare para ndeshjes janë:

Man Utd: (4-3-3): Romero; Darmian, Smalling, Blind, Shaw; Carrick, Memphis, Schneiderlin; Mata, Rooney, Young.

Tottenham: (4-2-3-1): Vorm; Walker, Alderweireld, Vertonghen, Davies; Bentaleb, Dier; Chadli, Eriksen, Dembele; Kane.