Manchester United nënshkruan kontratë mbi 85 milionë euroshe me Jadon Sancho

Manchester United nënshkruan kontratë mbi 85 milionë euroshe me Jadon Sancho

NULL NULL
2 months më parë

Manchester United ka firmosur kontratën 85 milionë e 870 mijë euro me Jadon Sancho.

Reprezentuesi anglez, i cili ishte pjesë e skuadrës së Tre Luanëve pasi përfundoi me sukses një kontroll mjekësor dhe ra dakord për kushtet personale, iu bashkangjit Djajve të Kuq, njofton Goal, transmeton Klankosova.tv.

21 vjeçari është bërë nënshkrimi i dytë i verës i Ole Gunnar Solskjaer pas portierit Tom Heaton.