23:40, 21 Korrik 2019

Skuadra angleze, Manchester City, është pranë nënshkrimit të kontratës me sulmuesin argjentinas, Thiago Almada.

Futbollisti 18 vjeçar po cilësohet si “Messi i ri”, pavarësisht faktit se ai ka pasur vetëm 16 paraqitje në ekipin e parë të Argjentinës, shkruan Goal, transmeton Klan Kosova.

Tani skuadra angleze i është afruar qëllimit të saj dhe është e gatshme që të paguajë 18 milionë euro për futbollistin në fjalë.

klankosova.tv

Konkurs Pune

Lexo më shumë