Manaj prezantohet tek Spezia: Mund të kisha qëndruar te Barca

Manaj prezantohet tek Spezia: Mund të kisha qëndruar te Barca

NULL NULL
5 days më parë

Pas një vere “magjike” në ndeshjet përgatitore me Barcelonën, Rey Manaj u rikthye në Itali, për të veshur fanellën e Spezias, ku do të qëndrojë një sezon në huazim.

Manaj bëri prezantimin zyrtar me klubin.

Ndër të tjera sulmuesi i Kombëtares së Shqipërisë, zbuloi se mund të kishte qëndruar edhe në “Camp Nou”, teksa pritet të jetë gati që për ndeshjen e radhës në kampionat.

“Mund të kisha qëndruar edhe te Barcelona, pasi kisha miratimin e trajnerit Koeman, por më tërhoqi sfida që të vij e të luaj këtu te Spezia. Dua të luaj rregullisht dhe të ndihmoj skuadrën, ndaj jam në dispozicion të trajnerit që për ndeshjen e radhës”.