Djajtë e Kuq synojnë të ecin tutje në Ligën e Kampionëve duke kaluar mbi skuadrën spanjolle, por dëshirën për të ecur tutje po aq të madhe e ka edhe skuadra nga Ramon Sanchez Pizjuan

19:55, 13 Mars 2018

Manchester United dhe Sevilla do të përballen në ndeshjen e dytë dhe vendimtare për të ecur tutje, të kësaj faze në Ligën e Kampionëve.

Të dy trajnerët pritet që në fushën e Old Trafford të dalin me formacionet më të mira të mundshme që kanë në dispozicion.