Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mamaja e uron vajzën për doktoratë me anë të billbordit

NULL NULL
10.08.2022 22:57

Një nënë krenare nga New Jersey festoi marrjen e doktoratës së vajzës së saj duke blerë hapësirë ​​në një billbord në një zonë të qarkulluar rrugore.

Kendra Busbee, 52-vjeçare, tha se pagoi 1 mijë e 250 dollarë për të printuar fytyrën e vajzës së saj, Kristine Smalls, 30-vjeçare, në tabelat me pamje nga rruga 130 në Camden për ta uruar për doktoratën në psikologji nga Kolegji i Mjekësisë Osteopatike në Philadelphia.

“Në moshën 5-vjeçare, ajo e dinte se donte të bëhej mjeke”, tha Busbee për WPVI-TV, transmeton Klan Kosova.

Billbordi erdhi si një surprizë për Smalls.

“Ajo zakonisht shkon përtej dhe përtej mua dhe vëllait tim sa herë që ne kemi ndonjë lloj arritjeje. Ajo e tejkalon veten çdo herë”, i tha Smalls “Philadelphia Inquirer”.

Busbee tha se billbordi kishte për qëllim ta uronte vajzën e saj, si dhe t’i frymëzonte të rinjtë vendas për të arritur rezultate.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.