Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mallorca barazon me Valladolidin falë dy golave të Muriqit

NULL NULL
09.04.2023 15:59

Futbollisti i Kosovës, Vedat Muriqi ishte protagonist në barazimin e Mallorcas me Real Valladolidit, në kuadër të La Ligas.

Muriqi shënoi fillimisht në minutën e 53’, teksa në fund të ndeshjes e nxori penalltinë dhe e shëndërroi në gol në minutën e fundit.

Mallorca pas barazimit renditet në vendin e 12-të me 33 pikë, pas 28 ndeshjeve.

Ndërkohë, Muriqi deri më tani ka shënuar 12 gola dhe ka asistuar 2 të tjerë. /Klankosova.tv.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.