Malisheva kthehet te fitorja ndaj Ferizajt - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Malisheva kthehet te fitorja ndaj Ferizajt

NULL NULL
22.04.2023 17:23

Malisheva e ka mposhtur Ferizajn, në udhëtim, me rezultat 2-1, në kuadër të xhiros së 30-të të Superligës së Kosovës.

Golin e parë në ndeshje për mysafirët e realizoi Sobowale, në minutën e 17’. Me këtë rezultat përfundoi pjesa e parë.

Në pjesën e dytë, Betim Haxhimasa e barazoi rezultatin për vendësit.

Golin e fundit dhe të fitores për Malishevën e shënoi Sobowale, në minutën e 83’.

Malisheva pas fitores kalon në vendin e shtatë me 33 pikë, pas 30 ndeshjeve, teksa Ferizaj bie në pozitën e nëntë me 31 pikë. /Klankosova.tv.