Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Malajzi: Trupat e gjetur në varreza janë varrosur me rregull

NULL NULL
28.05.2015 13:34
Autoritetet e Malajzisë kanë thënë se 139 varreza të emigrantëve janë varrosur aq trupa, por besohet se ka edhe më shumë kufoma në çdo varr.

Policia e Malajzisë më herët ka deklaruar se janë gjetur gjithsej 139 varreza në 28 kampe ku kanë qëndruar emigrantët, për gjatë kufirit me Tajlandën.

“Bazuar në madhësinë e varreve për gjatë kufirit me Tajlandën, pasi kemi inspektuar zonën, kemi shenja të qarta se në secilin varr ka nga një person”, u tha gazetarëve , zëvendësministri i Ministrisë së Brendshme Van Dxhnaidi Tuanku Jaafar .

Ai ka thënë se nga hetimet fillestare shihet se kufomat janë mbështjellë me stof të bardhë, shenjë kjo që tregon ritet islame dhe janë shenjëzuar me nga një shko të drurit.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.