Madonna: 40 vjet më parë, erdha në New York me vetëm 35 dollarë dhe një palë këpucë vallëzimi

Madonna: 40 vjet më parë, erdha në New York me vetëm 35 dollarë dhe një palë këpucë vallëzimi

NULL NULL
6 days më parë

Video Music Awards (VMA), e këtij viti filluan të dielën në mbrëmje në New York, me n♪7 hapje mbretëreshën e muzikës popi, Madonna. Në një video të para-regjistruar, Madonna foli për historinë e saj të ndryshimit të kulturës.

“Rreth 40 vjet më parë unë erdha në New York City me asgjë tjetër përveç 35 dollarë dhe një palë këpucë vallëzimi,” tha Madonna.

Ajo tutje deklaroi se 40 vjet më parë një sulmuese tjetër mbërriti në New York me shpresën për të krijuar diçka revolucionare.

“Një kanal i gjithi rreth muzikës u shfaq në mes të natës dhe u emërua MTV. Ne gjetëm njëri-tjetrin dhe krijuam një lidhje që ndryshoi jetën time, ndryshoi muzikën dhe krijoi një formë krejt të re arti. Kjo është arsyeja pse ka vetëm një vend për të qenë sonte. ” theksoi Madonna para të pranishmëve, duke përkujtuar 40 vjetorin e MTV.

Performanca që atëher ishte e diskutueshme e “Like a Virgin” nga Madonna, në VMA gjatë inaugurimit në vitit 1984, e shtyu këngëtaren e muzikës pop në sferën e superstardit që kap titujt. Dhe sigurisht, puthja e saj me Britney Spears në VMA 2003, është një nga momentet më ikonike të shfaqjes, raporton Bilboard, transmeton Klankosova.tv.