Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Macroni për luftën në Ukrainë: Rusia duhet të mposhtet, por jo të shkatërrohet

NULL NULL
19.02.2023 08:29
Emanuel Macron
Emanuel Macron

Presidenti francez, Emmanuel Macron, u ka kërkuar vendeve perëndimore të rrisin mbështetjen ushtarake për Ukrainën.

Macron gjithashtu u shpreh se do që Rusia të mposhtet dhe siç u shpreh ai, Ukraina të jetë në gjendja ta mbrojë pozicionin e saj.

“Unë dua që Rusia të mposhtet në Ukrainë dhe dua që Ukraina të jetë në gjendje të mbrojë pozicionin e saj”, tha ai.

Mirëpo, ai u shpreh se nuk duhet synuar humbja totale e Rusisë, shkruan BBC, transmeton Klankosova.tv.

“Unë nuk mendoj, siç bëjnë disa njerëz, se ne duhet të synojmë një humbje totale të Rusisë, duke sulmuar Rusinë në tokën e saj. Ata duan, mbi të gjitha, të shtypin Rusinë. Ky nuk ka qenë kurrë qëndrimi i Francës dhe nuk do të jetë kurrë qëndrimi ynë”, është shprehur Macron.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.